آموزش های کاربردی

آموزش ماینینگ اتریوم Ethereum Mine

نوشته توسط فرشاد

 آموزش ماینینگ اتریوم Ethereum : اتریوم از سال گذشته تا کنون حدود 3000 درصد رشد قیمت داشته است. با توجه به این رشد قیمت و محبوبیت این پلتفرم، افراد زیادی به جرگه ماینرهای آن پیوسته اند.

ماینرها کامپیوترهای خود را برای حل محاسبات رمزنگاری در اختیار شبکه قرار می دهند و بر این اساس پاداش می گیرند.

یکی از ویژگی های جالب بلاک چین های باز این است که همه افراد می توانند در ماینینگ شرکت کنند. در این مقاله به بررسی فرایند شروع استخراج اتریوم می پردازیم.

انتخاب سخت افزار مناسب

قبل از شروع کار، نیاز به سخت افزارهای مناسب و مخصوص این کار دارید.

سخت افزار مناسب استخراج کردن و یا Mining اتریوم

سخت افزار مناسب استخراج کردن و یا Mining اتریوم

دو نوع سخت افزار کلی استخراج وجود دارد: CPU (پردازنده) و GPU ( کارت گرافیک). سخت افزارهای CPU و GPU هر کدام برای یکسری از ارزها مناسب هستند. درحال حاضر برای استخراج اتریوم از GPU استفاده می شود.

تنظیم و انتخاب GPU نیازمند تحقیق و بررسی زیادی دارد. در انتخاب و خرید کارت گرافیک باید مسائلی مانند نرخ هش ریت، مصرف برق و زمان بازگشت سرمایه را محاسبه کنید. اگر بخواهید یک دستگاه ماین خوب جمع آوری کنید باید از چند کارت گرافیک قوی در آن استفاده کنید.

شما می توانید از طریق این لینک نسبت به هش ریت، سود خالص خود را محاسبه کنید.

بر خلاف بیت کوین که از ASIC های قدرتمند و سریع استفاده می کند، برای اتریوم این قابلیت در دسترس نیست.

سخت افزار استخراج Mine اتریوم Ethereum

سخت افزار استخراج Mine اتریوم Ethereum

سخت افزار استخراج Mine اتریوم Ethereum

سخت افزار استخراج Mine اتریوم Ethereum

نصب نرم افزار

پس از انتخاب و تنظیم سخت افزار باید نرم افزار مورد نیاز این کار را نصب کنید. ماینرها باید یک کلاینت را برای اتصال به شبکه نصب کنند.

نرم افزار مناسب استخراج کردن و یا Mining اتریوم

نرم افزار مناسب استخراج کردن و یا Mining اتریوم

شما می توانید نرم افزار geth را نصب کنید و با چند کد ساده cmd آن را به شبکه متصل کنید. این نرم افزار برای سیستم های های ویندوز،مک و لینوکس به راحتی قابل دانلود اجرا است.

تست کلاینت

می توانید نرم افزار را در سیستم تست کنید تا از فعالیت و اجرای آن مطمئن شوید. شما با سیستم های معمولی خانگی هم می توانید این کار را انجام دهید اما نباید انتظار سود از آن داشته باشید.

نصب Ethminer

بعد از اینکه کلاینت geth را نصب و اجرا کردید، کامپیوتر شما بخشی از شبکه خواهد بود. حالا باید نرم افزار Ethminer یا نرم افزار مشابهی را دانلود کنید. پس از نصب این نرم افزار شما به صورت رسمی می توانید به عنوان یک نود یا گره در شبکه فعالیت کنید.

پیوستن به یک ماینینگ پول یا استخر استخراج

به عنوان یک ماینر، بعید می رسد که خودتان به تنهایی بتوانید اتریوم را استخراج کنید. به همین دلیل محل های مجازی به نام ماینینگ پول یا استخرهای استخراج ایجاد شده اند که می توانید کامپیوتر خود را به آن متصل کنید. در ماینینگ پول ها ماینر های زیادی به آن وصل می شوند و قدرت خود را به اشتراک می گذارند و سپس سود به دست آمده نسبت به قدرت هر کامپیوتر، بین ماینرها ها تقسیم می شود.

ماینینگ پول های زیادی وجود دارند که شما می توانید با ثبت نام وصل کردن کامپیوتر قوی خود به آن ها، اتریوم استخراج کنید.

 

درباره نویسنده

فرشاد

فرشاد هستم تخصصم در بخش ماینینگ ارزهای دیجیتال هست امیدوارم بتوانم به شما در این زمینه کمک نمایم

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of