خانه » بدافزار روسی اقدام به سرقت بیت کوین می‌کند
اخبار و تازه ها

بدافزار روسی اقدام به سرقت بیت کوین می‌کند

بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین
بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین

بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین : یک بدافزار در حال تکامل، تاکتیک جدیدی را برای سوءاستفاده از رایانه های کاربران به کار می گیرد. این بدافزار با توجه به شرایط قربانی به طور گزینشی باج افزار یا یک رمزگشا را روی دستگاه او نصب می کند.

 

اگر رایانه مبتلا به بدافزار حاوی کیف پول بیت کوین باشد، بدافزار فایل باج افزار رمزگذار (Encrypting Ransomware) را نصب می کند. اما اگر در رایانه فرد هیچ فولدری مرتبط با ارز مجازی نباشد، یک برنامه استخراج ارز مجازی روی دستگاه نصب می شود تا با استفاده از قدرت رایانه ارز مجازی تولید کند.

ممکن است بپسندید :   احتمال پذیرش لایت‌کوین از طرف پی پال در 2018

فایل استخراج کننده ارز مجازی آخرین افزودنی به تروژان Rakhni است. این یک خانواده بدافزار است که از 2013 وجود دارد و به طور مداوم طی این سال ها تکامل یافته است.به نظر می رسد سازندگان این بدافزار روش های سنتی حمله به رایانه را با موج استخراج ارز مجازی ترکیب کرده اند.

تحلیل بدافزار روسی توسط کسپراسکای
تحلیل بدافزار روسی توسط کسپراسکای

اورخان مامدوف تحلیلگر بدافزار در کسپراسکای می گوید: این نمونه دیگری از نگرش مجرمان به قربانیان خود است. آنها در هر حال سعی می کنند به طور مستقیم یا غیر مستقیم از قربانی باج بگیرند.

محققان کسپراسکای از روز ظهور این بدافزار تاکنون روند تکامل آن را بررسی کرده اند. بدافزار مذکور مانند نمونه های دیگر فرایند تبهکارانه خود را با ارسال یک ایمیل فیشینگ به قربانیان احتمالی آغاز می کند.

ممکن است بپسندید :   ایجاد کیف پول اتریوم امکانات جدید BlockChain.info
ارسال ایمیل فیشینگ به قربانیان بدافزار روسی
ارسال ایمیل فیشینگ به قربانیان بدافزار روسی

این حمله به خصوص بیشتر در روسیه متمرکز است، به طوری که بیش از 95 درصد قربانیان در این کشور هستند و ایمیل های فیشینگ نیز در روسیه نوشته شده اند.


Also published on Medium.

دانلود و اطلاعات بیشتر


جدیدترین بروز رسانی این مطلب :